Üniversitemiz ile Franke Mutfak ve Banyo Sistemleri arasında Çerçeve Protokolü imzalandı
  |   |

Üniversitemiz ile Franke Mutfak ve Banyo Sistemleri San. ve Tic. AŞ arasında 14 Haziran 2017 tarihinde "Çerçeve Protokolü" imzalandı.
İmza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Üniversite-Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM) Müdürü Doç. Dr. Osman Çulha, ÜSİTEM Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Ali Demir, Yrd. Doç. Dr. Saim Kural, ÜSİTEM Uzmanı Musa Güler, Franke Mutfak ve Banyo Sistemleri San. ve Tic. AŞ Fabrika Müdürü Ahmet Hüseyni ile İnsan Kaynakları Müdürü Zeynep Ceren Enç katıldı.
ÜSİTEM tarafından gerçekleştirilen firma ziyaretlerinde; Üniversitemizin Ar-Ge alt yapısı kapsamında Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Proje Ofisi, DEFAM hakkında ayrıntılı bilgi verilerek ÜSİTEM faaliyetleri ve hedefleri hakkında da bilgilendirme yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında, Franke Mutfak ve Banyo Sistemleri San. ve Tic. AŞ ziyaret edilerek bilgilendirme yapıldı. Bunun üzerine firma ile somut kurumsal bir çerçevede Tasarım ve Ar-Ge faaliyetleri için iş birliği anlaşması yapılmasına karar verildi. 
İmzalanan iş birliği protokolüne göre, Franke ve MCBÜ 'nün birlikte çalışacağı teknolojik alanların, Tasarım ve Ar-Ge projelerinin belirlenmesi ve bu projelerdeki çalışmaları yürütmek üzere MCBÜ öğretim elemanlarından danışmanlık hizmeti alınması. MCBÜ lisans ve yüksek lisans öğrencilerine staj imkânı sağlanması. Lisans, yüksek lisans ve doktora tezlerinin birlikte gerçekleştirilecek Tasarım ve Ar-Ge projeleri  temelinde yaptırılması. MCBÜ öğrencilerinin Franke tarafından önerilen konularda  tez yapmalarına öncelik verilmesi. Franke tarafından ihtiyaç duyulan konularda, MCBÜ öğretim üyelerinden eğitim hizmeti alınması. Franke Tasarım ve Ar-Ge Merkezi kurulumunda destek sağlanması, seminer ve sunumlar ile katkıda bulunulması konularında anlaşmaya varıldı. Ayrıca Üniversite- Sanayi iş birliğini artırmak, sanayinin ihtiyaç duyduğu mühendis profilinin ve ilgili eğitim programlarının belirlenmesine tavsiye niteliğinde katkı yapmak üzere Franke temsilcisinin ÜSİTEM Danışma Kurullarına alınması; Üniversitemiz tarafından düzenlenecek bilimsel faaliyetlere Franke temsilcilerinin konuşmacı veya dinleyici olarak davet edilmesi. MCBÜ bünyesindeki kütüphanelerden Franke çalışanlarının faydalanması, Franke ile MCBÜ 'nün ilgili bölümlerinin ortak ilgi alanlarında TÜBİTAK-SANTEZ veya TÜBİTAK 1501,1505 ve 1507 projelerinin yürütmesi. Özellikle MCBÜ 2. öğretim öğrencilerinin part-time çalışmalarına imkân sağlanması gibi konularda da mutabakata varıldı. 
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi imza töreninde ayrıca,  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi AŞ hakkında bilgi verdi.
Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  147